Vesić novinarki: Sledeći put se kandidujte, pa se raspravljajte sa mnom

Gradski menadžer Goran Vesić je, odgovarajući na pitanja o izveštaju Saveta za borbu protiv korupcije o neopravdanom smanjenju prihoda od naknada za građevinsko zemljište, rekao da to telo nije nadležno, da je njihov izveštaj o prihodima Beograda netačan i paušalan, a na potpitanje novinarke N1 poručio joj da se učlani u stranku i kandiduje ako želi da se raspravlja sa njim.

Goran Vesić

Komentarišući nalaze Saveta o nenaplativosti naknada za građevinsko zemljište, Vesić je prvo naveo da Savet, iako je u pitanju telo čiji je osnivač Vlada Srbije, “nije vlastan” da o tome raspravlja.

Iako upitan da prokomentariše stanje prihoda od 2011 do 2015, kojima se Savet bavi u svom izveštaju i konkretnim prihodima Grada po osnovu zakupa zemljišta, stanova i lokala, gradski menadžer je iskoristio priliku da se pohvali sadašnjim stanjem kase i istakne da je situacija mnogo bolja nego za vreme Dragana Đilasa.

Na potpitanje novinarke N1, Vesić je rekao da ga “ne prekida” jer na to “nema pravo”.

“Ako hoćete da se raspravljate učlanite se u stranku i onda se kandidujte!”. A kad mu je novinarka na to odgovorila: “Nećemo da se vređamo”, gradski menadžer je rekao: “Ne, hoćemo! Jer vi mene vređate. Ne možete tako da se ponašate!” iako je novinarka samo postavila pitanje.

"Što se tiče Saveta za borbu protiv korupcije oni su u izveštaju naveli dva slučaja kada je u pitanju Direkcija za građevinsko zemljište, dve firme gde su navodno nestala neka potraživanja. Recimo ta potraživanja su nestala, kako oni kažu, 2013. u julu na osnovu rešenja koje je tada potpisao tadašnji gradonačelnik Beograda Dragan Đilas", rekao je Vesić.

Savet za borbu protiv korupcije utvrdio da je 566,4 miliona dinara, koliko su firme Pivej invest i So-lo invest dugovale gradu Beogradu za zakup građevinskog zemljišta jednostavno izbrisane iz kasnijih izveštaja, bez naznaka da je dug ikada izmiren.

Na tvrdnju novinara N1 da su potraživanja prema izveštaju nestala 2015, Vesić je ponovio da su 2013. raskinuti ugovori sa njima i da su te firme oslobođene potraživanja.

"Prema tome jasno vam govori kako se paušalno ponašaju”, naveo je on.

Vesić je komentarisao i navode da se poslovni prostori u centru grada od više stotina kvadrata naplaćuju po 300 evra. Kao primer organizacija koje, po zakonu, imaju pravo da plaćaju 20 odsto od pune cene, naveo je samo nevladinu organizaciju Kuća ljudskih prava i Nezavisno udruženje novinara Srbije.

Vesić je ponovio da su navodi Saveta netačni i paušalni kao i da to telo ne može da kontroliše bilo čije prihode, a na konstataciju novinara N1 da je u pitanju telo Vlade Srbije, Vesić je naveo da oni koriste netačne informacije a novinarki je ponovo poručio da se “sledeći put kandiduje” kako bi mogla da “se raspravlja s njim”.

Na kraju je poručio i da Savet za borbu protiv korupcije nije dobio tačne izveštaje od Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Grada Beograda.

Izvor: N1