Fudbaleri Crvene zvezde se plasirali u Ligu šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u Beogradu pobedili norveški Bode Glimt 2:0 u revanš meču plej-ofa najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona, foto: Tanjug/Marko Đoković

Golove za Crvenu zvezde postigli su Bruno Duarte u 26. iz penala i Uroš Spajić u 59. minutu.

U prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, koja je odigrana prošle nedelje u Norveškoj, bilo je 2:1 za Bode Glimt.

Žreb Lige šampiona biće održan sutra u 18 časova. Bode Glimt će takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Lige Evrope.

Crvena zvezda je prvu šansu u večerašnjem imala u 13. minutu, ali je golman gostiju Nikita Haikin zaustavio udarac Hvanga i poslao je loptu u korner. "Crveno-beli" su nastavili sa napadima, a domaći fudbaleri su poveli u 26. minutu.

Fredrik Sjovold je oborio fudbalera Zvezde Felisija Milsona u šesnaestercu Bode Glimta, a glavni sudija Davide Masa je pokazao na penal. Duarte je bio siguran sa 11 metara za vođstvo od 1:0.

Zvezda je nastavila sa napadima u nastavku meča, a golman gostiju Haikin je u 31. minutu uz pomoć prečke zaustavio udarac Pitera Olajinke. "Crveno-beli" su do kraja prvog poluvremena imali inicijativu, a prvih 45 minuta je završeno rezultatom 1:0 za domaći tim.

Crvena zvezda je do 2:0 stigla u 59. minutu golom kapitena Spajića. Elšnik je izveo korner, a Spajić je glavom poslao loptu u mrežu protivničkog tima.

Fudbaleri Bode Glimta su zaigrali angažovanije u nastavku utakmice, ali je Crvena zvezda sigurnom igrom sačuvala prednost i zasluženo je izborila plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Crvena zvezda će u reformisanoj Ligi šampiona odigrati osam mečeva, po četiri na domaćem terenu i u gostima.

Žreb za Ligu šampiona zakazan je za 29. avgust od 18 časova, a grupna faza trajaće od 17. septembra do 29. januara sledeće godine.

Izvor: Tanjug