Fudbaleri Srbije poraženi od Španije u Ligi nacija

Fudbaleri Srbije poraženi su večeras na gostujućem terenu u Kordobi od Španije 3:0, u meču četvrtog kola Grupe 4 Divizije A Lige nacija. Strelci za Španiju bili su Ajmerika Laporte u petom, Alvaro Morata u 65. i Aleks Baena u 77. minutu.

Nemanja Maksimović, foto: Tanjug/AP Photo/Jose Breton

U istoj grupi, Švajcarska i Danska su u Sent Galenu odigrali nerešeno 2:2.

Španija je prva u grupi sa 10 bodova, Danska druga sa sedam, Srbija treća sa četiri, a Švajcarska četvrta sa jednim bodom.

Španija je povela u petom minutu golom Ajmerika Laporte. Centrirao je Pedro Poro sa desne strane, a na drugoj stativi se najbolje snašao Laporte i glavom prosledio loptu u gol.

Poro je šutirao u 54. minutu a Birmančević je u padu igrao rukom u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Alvaro Morata, ali je šutirao visoko preko gola.

Srbija je najbolju priliku imala u 63. minutu. Nedeljković je proigrao Mitrovića, koji je iz dobre pozicije bio veoma neprecizan.

Španija je do drugog gola stigla u 65. minutu. Morata je preciznim udarcem sa oko 13, 14 metara pogodio donji desni ugao gola Rajkovića.

U 75. minutu na 20 metara od gola Pavlović je oborio Ojerzabala a sudija mu je nakon gledanja VAR-a pokazao direktan crveni karton. Slobodan udarac je izveo Baena i preciznim udarcem postigao treći gol za Španiju.

U narednom kolu, Srbija će 15. novembra gostovati Švajcarskoj u Cirihu.