Jovanović: Opozicija prvog septembra izlazi sa jasnim planom
Poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta, koji učestvuje u protestu Srbija protiv nasilja, rekao je da će opozicija 1. septembra izaći sa jasnim planom i da su ključne reči neodustajanje od daljih protesta i ujedinjenje opozicije.

„Naša je obaveza da izađemo konačno na tu binu i da saopštimo ljudima kakav je plan… Videćete konkretne akcije i u samom parlamentu i na ulici. Osnovna reč je ujedinjenje i mislim da će to konačno biti dogovoreno.“, rekao je, između ostalog, Jovanović za N1.
Dodao je da opozicija ima moć da prekine svaku sednicu, kao što je to učinila kada je prekinula rad parlamenta „kada je čvrsto odlučila da (poslanik Aleksandar) Martinović napusti salu“.
On je u razgovoru sa novinarom Bete naveo da je opozicija pokazala da je sposobna da prekine rad parlamenta, te pozvao sve da, ukoliko ne budu ispunjeni zahtevi protesta, to i urade.
U Beogradu je danas održan 17. protest Srbija protiv nasilja.
Izvor: Beta, N1