Tepić: Ne mogu da dopustim da se legalizuje bezakonje i izborna krađa
"Štrajk glađu je čin borbe i ne želim da prihvatim komentare da je to očajnički čin, jer sebe pre svega smatram racionalnom ženom i odgovornom osobom koja ne može da dopusti da se legalizuje bezakonje i izborna krađa", izjavila je FoNetu jedna od nosilaca liste Srbija protiv nasilja Marinika Tepić.
Ona je istakla da je štrajk glađu način da dve trećine Srbije koja je u informativnom mraku čuje šta se dešava. Dodala je da se to dešava i na internacionalnom planu jer druge države komuniciraju sa vlašću.
Tepić je rekla da opozicija pokušava da upozna svoje kolege u Evropskom parlementu, i OEBS i ODIHR da je počinjena izborna krađa na svim nivoima. Ona je dodala da očekuje da će biti uspostavljena stručna komisija koja će kao 1996. godine objektivno i nepristrasno ispitati sve što se dešavalo na izborima, "a naročito izborni inženjering Aleksandra Vučića koji je uspostavio novi fenomen izbornih migranata, po čemu je Srbija jedina zemlja na svetu".
Tepić je istakla da deluje da se to samo odražava na želju vlasti u Srbiji da ostane na vlasti, ali da će uskoro to zadirati i u Bosnu i Hercegovinu i Crnu Goru, pa čak i u Bugarsku iz koje su takođe dolazili ljudi da glasaju.
"Aleksandar Vučić sa svojim sociopatskim ponašanjem nema nameru da se zadrži na tome da samo koristi glasove da glasaju u Srbiji, već i na to da u budućnosti utiče unutrašnje prilike u tim državama", rekla je Tepić.
Ona je istakla da će opozicija ostati istrajna na tome da se izbori ponište jer Vučić pokušava da prikaže da u Beogradu ne postoji većina i da pokušava da nađe izlaz iz krize zato što navodno nema većine, što je laž jer se izbori moraju ponoviti zbog krađe.
Tepić je istakla da se to kolika je kriza vidi po tome što niko iz međunardone zajednice ni pet dana nakon izbora nije čestitao Vučiću.
Ona je rekla da su joj jutros izvadili krv zbog analiza i da su za sada zdravstveni parametri dobri, ali da će morati da bude pod stalnim lekarskim nadzorom jer ulazi u peti dan štrajka glađu.
Izvor: FoNet