Zlato za Srbiju: Mikec i Arunović bolji od turskog para

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Oni su bili bolji od para iz Turske Seval Ilajda Tarhan - Jusuf Dikec rezultatom 16:14.

Arunovićeva i Mikec su medalju u miksu obezbedili već u ponedeljak, kada su u kvalifikacijama zauzeli drugo mesto sa pogođenim 581 krugom.

Arunović i Mikec su osvajanjem zlatnog odličja doneli Srbiji prvu medalju na OI u Parizu.

Bronzanu medalju osvojili su Manu Baker i Sarabjot Sing iz Indije.

Ovo je prva medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Arunović: Drago mi je da smo ovako završili; Mikec: Ovo je više nego zasluženo

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović izjavila je danas da je imala iscrpljujući turnir na Olimpijskim igrama u Parizu i dodala da joj je drago da je osvojila zlatnu medalju sa Damirom Mikecom u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

. "Sada kući, da se naspavamo. Samo da se naspavam. Bio je iscrpljujuć olimpijski turnir i isti takav trogodišnji ciklus. Medalja je lepa i teška, baš kako treba da bude. Simbolično je, jer je teška koliko i put do nje", rekla je Arunović.

Mikec je istakao da mora da sumira utiske.

"Jako je velika stvar, popeti se stepenik više posle OI u Tokiju. Presrećan sam, malo sam psihički pao posle mog finala i dobrog polufinala. "Verujem u Zoranu i ona u mene, osvojili smo svašta i ovo je više nego zasluženo. Evropske, svetske, mediteranske medalje… Kompletirali smo i naše karijere sa ovom medaljom. Svima je san, na meni je da pretvorim to u javu", poručio je Mikec.

Izvor: Tanjug