Jezik

sr

en

Kako je Marko Đurić pet dana obmanjivao javnost

Tvrdnja direktora Kancelarije za KiM Marka Đurića da Miša Vacić nije zaposlen pri Vladi Srbije poslužila je da se u drugi plan stavi činjenica da je kao državni službenik zaposlen neko ko je osuđen zbog diskriminacije LGBT populacije, držanja oružja i ometanja službenog lica u obavljanju dužnosti.

Srđan Ilić: Marko Đurić
Foto: Srđan Ilić / Marko Đurić

Današnje gostovanje na RTS-u, gde je Đurić potvrdio da Vacić ipak radi u Kancelariji ponovo je u drugi plan stavilo to ko je Vacić, dok je istovremeno izostao odgovor na pitanje zbog čega je Đurić danima obmanjivao javnost.

Miša Vacić, bivši lider desničarskog pokreta SNP 1389, je pre pet dana u izjavi za Insajder.net rekao da je od pre dva meseca zaposlen pri Kancelariji za KiM.

Direktor Kancelarije Marko Đurić, međutim, ignorisao je izjavu Vacića o tom angažmanu, negirajući informacije objavljene u medijima, uz tvrdnju da su to „izmišljotine i klevete“ medija.

„Što se tiče Miloša Vacića, dovoljno je da odete na zvaničan sajt Kancelarije za KiM i da vidite ko su moji saradnici, izabrani u Vladi“, rekao je Đurić dan pošto je Vacić za Insajder.net potvrdio da je angažovan pri Kancelariji za KiM.

Đurić je tada dodao da "kada neko nema za šta da vas napada nakon tri godine mukotrpnog rada i borbe i četiri i po godine u pregovorima, onda se bavi izmišljotinama i glupostima". 

Miša Vacić bivši je predsednik Srpskog narodnog pokreta 1389, poznat po ekstremno desničarskim idejama ali i učestvovanju na mitingu “Kosovo je Srbija”, posle kog je zapaljena Ambasada SAD, kao i na mitinzima podrške Radovanu Karadžiću, kada su se huligani sukobili s policijom. Danas, međutim, u izjavi za Insajder.net Vacić navodi da su njegovi stavovi u skladu sa zvaničnom politikom Vlade Srbije.

Dan nakon toga pojedini mediji počinju da objavljuju nove potvrde da je Vacić angažovan pri Vladi Srbije. Objavljena je, između ostalog i vizit karta sa zvaničnom e-mail adresom s nastavkom „kim.gov.rs“ i svedočenja pojedinih zaposlenih u Vladi o tome da viđaju Vacića u Vladi.

Osim toga je i sam Vacić na svom Fejsbuk profilu objavio svoje fotografije iz zgrade Vlade.

Uprkos svemu tome, Đurić pre dva dana ponavlja da Miša Vacić ne radi u Kancelariji za KiM uz komentar da je to očekivan napad medija na njega.

"Sve što sam imao da kažem o tom slučaju rekao sam u četvrtak ujutru. Nisam ništa slagao, a ovo što se sad dešava je manje-više očekivano i nije prvi put. Podsetiću da su isto tako istrgli iz konteksta izjavu premijera Aleksandra Vučića o porodiljama, a za vreme mandata ove vlade pružena je najveća podrška ugroženim kategorijama građana", rekao je tada Đurić.

Direktor Kancelarije za KiM jutros je, međutim, gostujući na RTS-u, ipak priznao da je Vacić zaposlen u Kancelariji za KiM, ali da nije njegov savetnik. Tom izjavom je praktično pokušao da opravda to što je danima negirao činjenicu o angažmanu Vacića.

“Sve vreme slušam samo laži i o sebi i o Vaciću. Vacić nije moj savetnik, on radi u Kancelariji za KiM i to je sve što imam da kažem”, rekao je Đurić.

Posle ovakvog razvoja događaja Đurić bi morao da kaže zbog čega je obmanjivao javnost i kako je moguće da državni službenik postane neko ko je 2013. osuđen na uslovnu kaznu od godinu dana zbog diskriminacije, nedozvoljenog držanja oružja i ometanja službenog lica u obavljanju dužnosti.

Pored ovoga, ni Đurić ni Vlada ne odgovaraju na pitanja novinara redakcije Insajder.neta na čiji predlog i po kom osnovu je angažovan bivši lider desničarskog pokreta.

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.insajder.net.