Slučaj Šarić: Od Balkanskog ratnika do hapšenja na Dedinju (VIDEO)
Poslednja optužnica protiv Darka Šarića otkrila je da je on skoro cele 2020. godine, dok je bio u pritvoru, imao mobilni telefon. Sa tog telefona skaj porukama je, kako tvrdi tužilaštvo, organizovao kriminalnu grupu i naređivao krivična dela. Međutim, ko je Šariću uneo telefon u ćeliju, tužilaštvo nije utvrdilo. Skoro godinu dana od Šarićevog poslednjeg hapšenja, nije utvrđeno ni ko su pojedinci iz državnih institucija sa kojima su, kako tvrdi tužilaštvo, njegovi saradnici iz podzemlja bili u kontaktu i dogovarali Šarićevo oslobađanje. Propusti koje su u slučaju Šarić, institucije napravile od akcije Balkanski ratnik do danas tema su Insajdereve emisije "Slučaj".
Skoro godinu od hapšenja Darka Šarića, suđenje protiv njega i još četrnaestorice optuženih nikako da počne. Sudsko veće koje vodi slučaj nekoliko puta je zakazivalo pripremno ročište, ali je svako odloženo zbog raznoraznih zahteva ili nedolaska advokata optuženih.
Osim početka suđenja, i dalje se čeka nastavak istrage u vezi sa sumnjama da je Šarićev klan organizovao međunarodni šverc kokaina, i ubistvo bliskog saradnika Milana Milovca u Južnoj Americi.
Optužnica, koja je u međuvremenu podignuta, Šarića tereti za organizovanje nove kriminalne grupe, planiranje ubistva i diskreditaciju Nebojše Joksovića, svedoka saradnika protiv Šarića.
Optužnica se najviše oslanja na skaj poruke kao dokaze.
Međutim, ko je Šariću uneo mobilni telefon u ćeliju, i to u najčuvaniji pritvor u zemlji, nije utvrđeno. Tužilašto je tražilo od policije da utvrde ko je odgovoran, a odgovor nije dobijen.
Damir Joka, penzionisani načelnik u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija kaže da je krivica na zatvoru, odnosno pojedincima koji su zakazali u pretesu i Šarića i njegove ćelije.
Nije utvrđeno ni ko su osobe sa kojima su Šarićevi saradnici imali kontakte, a koji su u skaj porukama citiranim u optužnici označeni po nadimcima Markus, Dolar, Edo i Oskar. Iako se pominju u brojnim porukama koje upućuju na eventualno izvršenje krivičnih dela, uloga ovih osoba nije utvrđena.
Iako iz poruka izgleda da je lako utvrditi identitet osoba koje se u porukama pominju, do toga još nije došlo. Ne zna se ni da li je klan zaista komunicirao sa tako uticajnim ljudima, kako su međusobno pisali. Činjenica je da se međutim baš te poruke citiraju u optužnici i da mnoge praznine u ovom slučaju još moraju da se popune. U emisiji "Slučaj" Insajder otkriva šta je sve propušteno.
Izvor: Insajder