Kfor uklonio žicu oko sedišta opštine Leposavić, noć protekla mirno
Pripadnici KFOR-a su kasno noćas uklonili žicu oko zgrade Opštine u Leposaviću.

Vojnici američkog KFOR-a, koji obezbeđuju prilaz sedištu Opštine, noćas su u potpunosti uklonili žilet-žicu koju su postavili pre desetak dana, kada je novoizabrani gradonačelnik Ljuljzim Peci nasilno ušao u zgradu, uz pomoć pripadnika kosovske policije i njenih specijalaca.
Ispred sedišta te najsevernije opštine na Kosovu i Metohiji ipak je ostala metalna ograda na koju su lokalni Srbi postavili srpske zastave.
U sve četiri opštine na severu Kosova i Metohije, noć je protekla mirno, a građani su, kao i prethodnih dana, počeli da se okupljaju, zahtevajući odlazak specijalne policije.
Do protesta na severu Kosova došlo je nakon što je kosovska policija u petak 26. maja nasilno uvela u zgrade Opština gradonačelnike izabrane na izborima koje su Srbi bojkotovali.
U ponedeljak 29. maja je, tokom protesta u Zvečanu, došlo do sukoba između specijalaca kosovske policije i pripadnika KFOR-a sa Srbima. Tom prilikom povređeno više od 50 Srba i preko 20 pripadnika međunarodne mirovne misije.
Srbi koji su proteklih dana mirno protestovali u Zvečanu, Zubinom Potoku i Leposaviću, zahtevaju da specijalne jedinice tzv. kosovske policije napuste sve četiri opštine i da albanski gradonačelnici ne ulaze u zgrade Opština.
Izvor: Tanjug