Kurti se zahvalio Šolcu na podršci

Kosovski premijer Aljbin Kurti danas je u telefonskom razgovoru sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom zahvalio na već postojećoj podršci Nemačke Kosovu i zatražio podršku za članstvo u Savet Evrope.

Premijer Kosova Aljbin Kurti. Foto: Printscreen/ Youtube/Insjader Video

"U razgovoru sa Šolcom izrazio sam zahvalnost na postojećoj podršci Nemačke za Kosovo i izrazio nadu da će Nemačka podržati naše članstvo u Savet Evrope u skladu sa preporukama Parlamentarne Skupštine Saveta Evrope", naveo je Kurti na društvenoj mreži Iks. 

On je rekao i da je u u razgovoru sa Šolcom ponovio i posvećenost Kosova punoj impelmentaciji Osnovnog sporazuma, preneo je Kossev. U saopštenju Vlade Kosova navodi se i da je Kurti obavestio nemačkog kancelara o društveno-ekonomskom napretku koji je postignut u poslednje tri godine. 

Kurti je rekao da Kosovo ima najnapredniji okvir za prava i zaštitu nevećinskih zajednica u Evropi, što je istaknuto i u izveštaju Saveta Evrope "Prijem Kosova u Savet Evrope je ispravna akcija i prava odluka u promovisanju vrednosti samog Saveta i unapređenju demokratije. 

Prijem Kosova u Savet Evrope jača ljudska prava i prava nevećinskih zajednica jer garantuje pristup Evropskom sudu za ljudska prava", dodao je Kurti.

Izvor: FoNet