Leskovački srednjoškolci podneli prijavu protiv MUP-a zbog saslušavanja
Učenici Trgovinsko-ugostiteljske škole u Leskovcu, koji su u blokadi već 17 dana, podneli su prijavu Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije (MUP) zbog petorice inspektora policije koji su ih, kako navode, saslušavali i slikali im lične karte, javlja danas Jugpress.

Učenici su naveli u prijavi da je sa petoricom muškaraca, koji su se predstavili kao inspektori policije, bila i školska policajka koja ih je navodno i pozvala.
Prema navodima u prijavi, oni su 10. februara ujutro legitimisali maloletne učenike i ispitivali ih o stanju u školi u prisustvu školske policajke Svetlane Stojanović i pomoćnog osoblja – Igora Ilića i Slaviše Pešića.
Učenici su bili pod velikim stresom i pritiskom, jer su bili iznenađeni tim neprijatnim ispitivanjem, pri čemu nisu bili u mogućnosti da se konsultuju sa roditeljima ili nadležnim osobama, navedeno je u prijavi, u kojoj je naglašeno da takvo ponašanje ne samo da predstavlja ozbiljno narušavanje njihovih prava, već izaziva i zabrinutost u vezi sa njihovom bezbednošću.
"Učenicima su navodni inspektori tražili na uvid lične karte, a nekima od njih ih slikali. Neprijatnim i pretećim tonom ispitivali učenike koji su maloletni”, navedeno je u dopisu upućenom policiji, u kojem je izražena nada da će MUP “ispitati sve u vezi ovog događaja" i obavestiti ih u što skorijem roku.
U Policijskoj upravi u Leskovcu rečeno je tog dana, kada se dogodilo "saslušanje" đaka, da učenike nisu ispitivali njihovi inspektori i da nije bilo prijave niti poziva iz te škole.
Izvor: FoNet