MUP: Skup 12. aprila prošao bez većih incidenata, istaknuti uglavnom napadi na pristalice SNS
Policijska uprava za grad Beograd saopštila je da je centralno okupljanje trodnevnog javnog skupa "Ne damo Srbiju", koje je održano 12. apšrila ispred skupštine u Beogradu proteklo bez većih incidenata, uz profesionalno angažovanje pripadnika policije koji su obezbedili stabilan javni red i mir.

"U toku skupa, policijski službenici priveli su ukupno 25 lica, od kojih je četvoro zadržano, a protiv 22 lica podnete su prekršajne prijave zbog narušavanja javnog reda i mira", naveli su iz ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) u saopštenju.
Dodali su da je protiv jedne osobe podneta krivična prijava zbog sumnje da je počinila krivično delo ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti, dok će protiv još jedne osobe biti podneta krivična prijava za krivično delo nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu.
"Prema više lica izdato je upozorenje zbog toga što su blokirali kolovoz i sprečavali autobuse sa učesnicima skupa da se kreću", naglasili su iz MUP-a u saopštenju.
Istakli su i da su građani, koji nisu bili učesnici skupa, na više mesta, gađalo autobuse u kojima su bili učesnici skupa jajima.
"U tri odvojena incidenta, lica koja nisu bila deo organizovanog skupa vređala su učesnike, odbijala da postupe po zakonitim naređenjima policijskih službenika, remetila javni red i mir, abilo je i fizičkih napada na redarsku službu", podvukli su iz MUP-a u saopštenju.
Takođe, prijavljen je događaj u vezi sa Nemanjom Šarovićem, o čemu je obavešteno nadležno tužilaštvo i sledi dalji rad policije.
"Tokom skupa prijavljeno je i oštećenje tri autobusa i jednog kamiona Javnopg komunačnog šreduzeća "Gradska čistoća", zaključili su iz MUP-a u saopštenju.
Podsećamo da MUP nije odgovorio na pitanja Insajdera u vezi sa incidentom koji se desio sa Nemanjom Šarovićem.
izvor: Beta