MUP: Troje uhapšeno zbog pranja novca, među njima i sudski veštak
Tri osobe, od kojih je jedna zaposlena u Agenciji za restituciju, a jedna sudski veštak, uhapšene su zbog sumnje da su izvršili više krivičnih dela, među kojima je i pranje novca, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Zaposlena u Agenciji za restituciju J. S. (44) uhapšena je zbog sumnje na pranje novca, primanje mita i zloupotrebu službenog položaja, sudski veštak V. S. (56) zbog sumnje na pranje novca i davanje lažnog iskasa, a privrednik I. K. (49) za pranje novca i primanje mita.
U saopštenju se dodaje da će krivična prijava u redovnom postupku biti podneta i protiv 62-godišnje žene, zbog sumnje da je izvršila krivično delo pranja novca.
Za troje uhapšenih određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Izvor: Beta