Najavljen štrajk rudara iz Majdanpeka i Bora

Kopredsednik pokreta "Jedan od pet miliona" i odbornik u Majdanpeku, Martin Bežinarević, saopštio je danas da će u četvrtak, 12. januara rudari iz Majdanpeka i Bora obustaviti rad.

Ilustracija. Foto: Beta/BETAPHOTO/Saša Đorđević

Narod Srbije nije upoznat s tim da se u nekim malim gradovima na istoku Srbije upravo organizuje buna protiv kineske kompanije Ziđin i to zbog ugrožavanja radnih prava", naveo je Bežinarević i dodao da su došli pod parlom boljeg života, a u stvarnosti tlače i ugrožavaju zaposlene.  On je istakao da rudari već nedeljama pregovaraju za bolje uslove rada kako bi zaštitili radna prava koja kineski investitor želi da im oduzme.

Podsetimo, krajem prošle godine Sindikat rudara javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja "Resavica" obustavio je rad na sat vremena, tražeći sastanak sa ministarskom rudarstva i energetike, Dubravkom Đedović. Dok je ministarstvo razmatralo zahteve, rudari su potpuno obustavili rad

Izvor: FoNet