Novosadski studenti i poljoprivrednici blokirali dva magistralna puta
Studenti fakulteta u blokadi u Novom Sadu blokirali su jutros, uz pomoć poljoprivrednika iz Inicijative za opstanak poljoprivrede, raskrsnice dva magistralna pravca na prilazima tom gradu.

Blokiran je kružni tok u Rumenačkoj ulici, kao i raskrsnica kod Javnog gradskog saobraćajnog preduzeća.
Na taj način blokiran je jedan od ulaza, odnosno izlaza na auto-put, zatim pravac ka Bačkoj Palanci i ka Bačkom Petrovcu.
Saobraćajna policija reguliše saobraćaj, te na blokadi za sada nema gužve.
Kako su organizatori blokade ranije najavili, one će se sprovoditi svakog ponedeljka od 7 do 17 sati, čineći tako "pritisak na ekonomiju".
"Blokadom kritičnih tačaka transportnih puteva za naftu i gas vršimo pritisak na ekonomiju, te želimo da se naš glas čuje još dalje. Pozivamo građanke i građane Novog Sada, kao i iz okoline, da se pridruže blokadi magistralnih i transportnih puteva, kako bismo se udruženim snagama borili za pravdu", poručili su tada studenti.
Podsetimo danas će se u Skupštini Novog Sada održti sednica koja je bila planirana pre dva meseca, a na kojoj će biti doneta odluka o novom gradonačelniku. Zasedanje počinje u 10 časova.
Izvor: Beta