Novosadski studenti se okupili u centru grada, uprkos tome što je sednica Skupštine grada odložena (FOTO)

Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu započeli su danas oko 10 sati novi protest šetnjom do Promenade, gde su sat i po blokirali raskrsnicu Bulevara cara Lazara i Bulevara oslobođenja, uprkos tome što je sednica Skupština grada Novog Sada, povodom koje su prvobitno najavili protest, ponovo odložena.

Novosadski studenti, foto: Beta/ Dragan Gojić

Sednica Skupštine Novog Sada o budžetu odložena je za 30. decembar, a studenti, koji su želeli da prisustvuju i govore na toj sednici, naveli su da ih takva odluka ne obeshrabruje, već motiviše, pa su odlučili da svakako organizuju protestni skup.

Studenti su od 10:20 do 11:52 časova blokirali raskrsnicu Bulevara cara Lazara i Bulevara oslobođenja. Kao i prethodne četiri nedelje, u 11:52 održali su petnaestominutni pomen poginulima u padu nadstrešnice.

Novosadski studenti pozvali su kolege i građane da se sutra u 11:52 sati okupe ispred Radio-televizije Vojvodine na Mišeluku.

Novi Sad, Studenti
Novosadski studenti , foto: Beta/ Dragan Gojić(Photo: DRAGAN GOJIC)

Studenti i građani i danas su u više gradova Srbije 15-minutnim skupovima u tišini odali poštu poginulima u obrušavanju nadstrešnice rekonstruisane železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra.

U Beogradu je nekoliko stotina studenata simbolično u 11.52 časova, što je vreme kada se dogodila nesreća u Novom Sadu, blokiralo saobraćaj u Bulevaru kralja Aleksandra kod zgrade tehničkih fakulteta.

Okupljeni su nosili transparente s natpisima "Varljiva zima 24", "Znanje je stub društva", "Studenti armatura društva".

Studenti su i u Nišu odali poštu stradalima u nesreći na železničkoj stanici u Novom Sadu. Grupa niških studenata pozvala je studente i građane da im se sutra pridruže u 12:30 časova na Mostu mladosti sa kojeg će razviti transparent sa motivom crvene ruke.

Studenti Elektronskog, Građevinsko-arhitektonskog i Mašinskog fakulteta odaće poštu na kružnom toku kod Naučno-tehnološkog parka, nakon čega će i oni krenuti ka Mostu mladosti.

Izvor: FoNet/Beta