Orlić: Konstitutivna sednica Skupštine biće održana do 11. februara

Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić rekao je da će do 11. februara biti održana kostitutivna sednica novog parlamenta, nakon čega će se pristupiti formiranju Vlade.

Vladimir Orlić. Foto: Srđan Ilić

On je gostujući na televiziji Pink ukazao da su proglašeni konačni rezultati izbora i da je počeo da teče rok od 30 dana za održavanje konstitutivne sednice Skupštine Srbije.

"Sve ide po planu i zakonu. Najkasnije do 11. februara će biti održana konstitutivna sednica Parlamenta. Onda će se pristupiti donošenju zakona koji su neophodni za formiranju vlade i na kraju će biti izabrani oni ljudi koji će moći da sprovedu Plan Srbija 2027- skok u budućnost", rekao je Orlić.

On je kazao da se narod izjasnio na izborima i pokazao koliko podržava politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić. 

Orlić je naglasio da opozicija pokazuje "mržnju, bes i kidisanje" i da nastavlja prljavu kampanju.

On je procenio i da se opozicija neće odreći mandata u Skupštini Srbije, već će ih uzeti, kako je rekao, kao i pare koje im sleduju. 

Izvor: Beta