Prijepolje: Požar u selu Babine zahvatio više od 100 hektara

Požar koji je oko podneva izbio u selu Babine u opštini Prijepolje još gori i za sada je zahvatio površinu veću od 100 hektara, ali je i pored jakog vetra trenutno pod kontrolom, rekao je pomoćnik predsednika opštine Prijepolje Zoran Despotović.

Požar u prijepoljskom selu Babine Foto: Tanjug/Jovan Nikolić

Prema njegovim rečima, požar je zahvatio više od 100 hektara šume, rastinja, livada i pašnjaka.

"U jednom trenutku je i nekoli kuća bilo ugroženo. Vetar je najveći neprijatelj vatrogascima. Oni daju svoj maksimum. Pojačani su i ekipama iz Užica. Za sada je pod kontrolom”, rekao je Despotović za Tanjug. 

Ipak, kako kažu meštani sela Babine, upravo zbog jakog vetra, požar je u poslednjih nekoliko sati u potpunosti promenio pravac prostiranja. 

"Vatra se okrenula na drugu stranu, u pravcu naselja Zvijezda. Linija je kilometar i po. I dalje su ljudi na terenu bore se sa vatrom", rekao je meštanin Nedeljko Kuburović.

Izvor: Tanjug

Tagovi: