Veliki požar kod Aranđelovca - nepristupačan teren otežava gašenje

Veliki požar izbio je u selu Darosava kod Aranđelovca. Vatra je zahvatila ogromnu površinu nepristupačnog terena. Vatrogasci, JKP "Bukulja", dobrovoljci i meštani gase požar, a pretpostavlja se, gasiće ga do jutra, prenosi RTS.

Šumski požar, ilustracija Foto: Srđan Ilić

U selu Darosava u Opštini Aranđelovac izbio je požar, a kako je saopšteno iz Ministarstva unutrašnjih poslova radi se o otvorenom prostoru i nepristupačnom terenu.
U gašenju je angažovano 20 vatrogasaca-spasilaca iz Aranđelovca, Topole i Kragujevca sa osam vatrogasnih vozila, kao i 10 pripadninka Dobrovoljnog vatrogasnog drušva Aranđelovac i Topola sa dva vozila.

Prema objavama na instagram profilu arandjelovac.opstina požar nije ugašen i gasiće se tokom noći.

Protiv vatrene stihije na nepristupačnom terenu u selu Darosava bore se vatrogasne jedinice Aranđelovac, uz pomoć kolega iz susedne opštine, zaposlenih i mehanizacije JKP "Bukulja", predstavnika LU "Bukulja", kvadista i meštana, volontera. Požar je, stoji u objavi na instagram profilu opštine zahvatio ogromnu površinu šume i rastinja.

Niko nije nastradao, a vatra je zaustavljena oko kuća u naselju Markovića u MZ Garaši, objavljeno je. Ipak, vatra i dalje bukti velikim intezitetom ka uzvišenju Vagan u Mesnoj zajednici Darosava.

Sva raspoloživa mehanizacija JKP "Bukulja", Vatrogasne jedinice Aranđelovac i kolega iz drugih opština je na terenu, a prema informacijama koje imamo, požar će se gasiti čitave noći, objavljeno je na instagram profilu arandjelovac.opstina uz zahvalnost svim dobrovoljcima i volonterima. 

Izvor: RTS

Tagovi: