Veselinović: Vlast u Beogradu ne ume da reši probleme građana

U Beogradu se obeležava 100 dana rada novog gradonačelnika Aleksandra Šapića, ali se ipak radi o novoj-staroj vlasti Srpske napredne stranke i Socijalističke partije Srbije, koja traje proteklih 10 godina, a da problemi Beograđana ostaju nerešeni, ocenio je danas jedan od lidera pokreta Ne davimo Beograd Dobrica Veslinović.

Dobrica Veselinović. Foto: Srđan Ilić

On je na konferenciji u holu Skupštine grada istakao da vlast ne ume i ne želi da reši glavne i goruće probleme Beograđana, već pribegava populističkim merama i jeftinom razbacivanju novca građana kako bi prikrila svoju nesposobnost.

Prema njegovim rečima, jedan od problema koji nije rešen je pitanje kanalizacije.

Veselinović je podsetio na situaciju izlivanja nelegalne kanalizacije u Mirijevu.

Druga stvar je zagađenje vazduha.

"Videli smo da se na tome ne radi i da se odustaje od projekata energetske efikasnosti, 15 miliona evra koji su bili opedeljeni, nisu rešeni", kazao je Veseliković.

Takođe, kako kaže, ništa se ne radi ni u pogledu rešenja stambene krize.

"Umesto rešavanja problema sa visokim rastom stanarina i cena kvadrata, imamo odustajanje od ulaganja u stanovanje", naglasio je Veselinović.

Smanjivanje ekonomske i socijalne nejednakosti je, tvrdi on, jedna od važnih zadataka koji je pred Beogradom.

Još jedan od problema su, napomenioo je Veselinović, izuzetno velike subvencije za vrtiće, za različita javno-privatna partnerstva i trend da time vlast gubi suverenitet nad javnim uslugama, da one postaju skuplje i nedostupnije velikom broju građana i da na kraju Grad nema mogućnost da te stvari ispravlja.

Odbornici Moramo-Ne davimo Beogradistakli su i probleme nastavka otuđivanja javnih i zelenih površina u komercijalne svrhe, kao i veliku stopu siromaštva.

Prema rečima odbornice Jelene Vasiljević, svako 12. dete u Beogradu živi u apsolutnom siromaštvu.

"Dakle, jedno odeljenje ima troje dece koji nemaju osnovna sredstva za život, za školsku opremu i ekskurzije, a mi smo u samom budžetu videli da se samo 200 miliona odvaja za pomoć ugroženim porodicama naspram skoro dve milijarde za populaciju meru poput sportskih vaučera", zaključila je ona. 

Izvor: FoNet