"Više od šetnje – ljudska prava u Srbiji u svetlu Evroprajda“: Diskriminacija je kada većina smatra da ima pravo da odlučuje o pravima manjine
Diskriminacija je nasilna kada se osporava pravo na život i kada većina smatra da ima pravo da odlučuje o pravima manjine, rečeno je danas tokom debate "Više od šetnje – ljudska prava u Srbiji u svetlu Evroprajda“.

To nije demokratija, već tiranija većine, ocenila je Zorana Milovanović iz Evropskog pokreta u Srbiji, uz konstataciju da grupe ljudi imaju potrebu da pripadnicima LGBT populacije ospore potrebu da traže ljudska prava, kao što su brak, zajednica, deca...
Glavni zagovornik protivljenja pravima LGBT zajednice u proteklih 10 godina je Srpska pravoslavna crkva, mada se od nje očekuje podrška, izjavila je Zorana Milovanović.
Psiholog i psihoterapeut Jelena Vidić je rekla da deo LGBT zajednice čine duboko religiozne osobe.
Koliko je njima strašno kada čuju poruke o anatemisanju učesnika i organizatora Prajda, izjavila je Jelena Vidić.
Pripadnici LGBT zajednice su stigmatizovana grupa, izložena otrovnim porukama, navela je Jelena Vidić, uz ocenu da se u takvim situacijama gubi odgovornost za izgovorenu reč.
Ona je rekla da se LGTB osobama uskraćuju prava koja se za heterogene osobe podrazumevaju.
Predsednik Komiteta pravnika za ljudska prava Katarina Golubović je rekla da nije istina da Ustav Srbije brani usvajanje zakona o istopolnoj zajednici i o rodnom identitetu.
Ustav nalaže usvajanje takvih zakona, jer garantuje zabranu diskriminacije, konstatovala je Katarina Golubović.
Prema njenim rečima, potrebno je imati propise koji će osobe u neravnopravnom položaju izjednačiti sa većinom.
Pripadnici manjina gotovo da nemaju istu vrstu zaštite kao većina, a LGBT populaciji je najčešće ugroženo pravo na lični život, navela je Katarina Glubović.
Izvor: FoNet