VJT: Odbačen zahtev za izuzeće tužilaca Stefanovića, Nikolaidis i Đuričić u slučaju protiv trojice inspektora
Apelaciono javno tužilaštvo u Beogradu odbacilo je zahtev za izuzeće Glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu (VJT) Nenada Stefanovića od postupanja u predmetu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije VJT u Beogradu koji se vodi protiv okrivljenog Milana Isakova i drugih, a koji je 7. maja 2024. godine podneo branilac okrivljenih Milana Isakova i Miloša Vešovića, advokat Marko Drašković, saopštilo je danas Više javno tužilaštvo.

Kako se navodi zahtev za izuzeće je odbačen jer je utvrđeno da je da podnosilac zahteva nije naveo dokaze za postojanje nekog od razloga za izuzeće.
"Takođe, Glavni javni tužilac VJT u Beogradu je odbacio zahtev za izuzeće javnih tužilaca VJT u Beogradu Željke Nikolaidis i Ane Đuričić od daljeg postupanja u istom predmetu podnetog od strane istog podnosica“, dodaje se u saopštenju.
Dodaje se da je zahtev odbačen jer u istom nisu navedene okolnosti ili predloženi dokazi koji bi eventualno ukazali na sumnju u nepristrasnost u postupanje javnih tužilaca Željke Nikolaidis i Ane Đuričić.
Podsetimo, Marko Drašković, advokat Milana Isakova i Miloša Vešovića inspektora Odeljenja za borbu protiv droga beogradske policije, optuženim za zloupotrebu službenog položaja, a koji su učestvovali u otkrivanju plantaže Jovanjice tražio je 7. maja izuzeće za postupajuće tužiteljke Ane Đuričić, tužiteljke Željke Nikolaidis i Višeg javnog tužioca Nenada Stefanovića.
Drašković je uputio je sudu predlog za supstituciju, odnosno tražio je da Apelaciono tužilaštvo dodeli postupak nekom drugom tužilaštvu.
Početkom septembra prošle godine pred Specijalnim sudom inspektor Milan Isakov svedočio u slučaju "Jovanjica 1“. Istog dana je Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv njega i još dvojice njegovih kolega da se sumnjiče da su zloupotrebili službeni položaj inspektora Odeljenja za borbu protiv droga, da su pribavili korist, kao i da su tukli dva mladića, od kojih je jedan zadobio tešku povredu.
Isakov je izjavio da to što su ga priveli i što se protiv njega pokreću tužbe neće zastrašiti da lažno svedoči protiv inspektora Dušana Mitića i Slobodana Milenkovića, koji su otkrili plantažu na Jovanjici.
Izvor: Više javno tužilaštvo