Zatvorenici uzeli za taoce zaposlene zatvora u Rusiji, ima žrtava, sumnja se na "Islamsku državu"
Više zatvorenika danas je uzelo za taoce zaposlene u zatvoru u Rusiji, u jugozapadnoj oblasti Volgograda, objavile su vlasti i dodale da ima žrtava, dok izveštaji medija ukazuju na to da se sumnja na tzv. Islamsku državu.

Tokom zasedanja disciplinske komisije u Zatvorskoj koloniji broj 19 "više zatvorenika uzelo je zaposlene kao taoce", saopštila je savezna zatvorska služba (FSIN) preko Telegrama.
U toku su "operacije" za oslobađanje talaca i "ima žrtava", piše u saopštenju.
To je zatvor sa strogom bezbednošću u gradu Surovikonu, 120 kilometara od Volgograda.
Po policijskom izvoru na koji se poziva Agencija TASS, najmanje tri napadača su napala zaposlene.
Video, čija autentičnost nije potvrđena a objavilo ga je više ruskih medija, prikazuje prostoriju polivenu krvlju s četiri krvava čoveka na podu i još dva čoveka koji stoje, a snima ih treća osoba koja govori na arapskom.
Ta osoba zatim na ruskom iskazuje pripadnost grupi Islamska država.
U videu od 46 sekundi jedan od muškaraca drži nož u ruci, a drugom rukom drži za vrat, kako se pretpostavlja, jednog od čuvara zatvora.
Sredinom juna, više pripadnika islamističke organizacije Islamska država je ubijeno, kada su kao taoce uzeli zatvorske službenike u zatvoru na jugozapadu Rusije, u oblasti Rostov.
Rusija je više puta bila na meti napada za koje je odgovornost preuzela ta islamska organizacija, iako je mali uticaj tzv. Islamske države.
Izvor: Beta