Zrenjaninski gimnazijalci kreću na dvodnevni protestni marš
Učenici Zrenjaninske gimnazije najavili su protestnu šetnju u sredu do Starog Bečeja kako bi podržali protest zakazan za 7. mart pod sloganom "Srem, Banat i Bačka, tri srca junačka".

Prema planu, objavljenom na Instagramu, prvog dana učenici prolaze rutu od 26 kilometara, a okupljanje je ispred opštine u Zrenjaninu od 11:30, gde će održati petnaestominutnu tišinu za žrtve tragedije u Novom Sadu.
Nakon tišine, planiran je polazak u protestnu šetnju, u okviru koje će pauze praviti u Melencima u trajanju od 40 minuta.
Poslednja tačka tog dana je Kumane, gde će srednjoškolci prespavati.
Drugog dana polazak je najkasnije iz Kumana u 10 časova, a pauzu će praviti na drugom kružnom toku kod Novog Bečeja.
Dolazak u Stari Bečej može se očekivati do 17 časova, u zavisnosti od tempa hoda i dužine pauza, a tu će i prespavati.
Izvor: FoNet