Student koji pešači iz Niša za Insajder: Šetnja do Beograda nužan potez, protest 15. marta prelomni događaj
Student Filozofskog fakulteta u Nišu Jovan Živković za Insajder kaže da protestnu šetnju do Beograda vidi kao izazov i nužan potez jer smatra da je neophodno da svi studenti, ali kako kaže, i cela Srbija, bude u Beogradu 15. marta, jer to vidi kao prelomni događaj u borbi za ispunjenje studentskih zahteva. Dodaje da su trećeg dana pešačenja umorni, ali da neće odustati. Kaže da su stigli do sela Saratorci.

"Najveće dočeke smo imali u mestima u kojima smo spavali. To su Svilajnac i Smederevska Palanka. Tu je bio fantastičan doček, prošli smo njihovom pešačkom zonom do glavnog trga, pozdravljali smo se sa ljudima, oni su mahali, grlili nas. Posluženi smo hranom i pićem, građani su nam poslali podršku i poručili da istrajemo do kraja, što definitivno i planiramo. Dosta smo umorni, ovo je najteža ruta koju do sada prelazimo. Oko 40 kilometara je put, ali i dalje smo puni pozitivne energije", kaže student Filozofskog fakulteta u Nišu.
Studentkinja Fakulteta medicinskih nauka u Kragujevcu Aleksandra Nikolić, koja je danas krenula u šetnju kaže da je ta grupa studenata stigla do Sipića.
"Za sada smo svi dobro, što je i najvažnije. Bilo je svega nekoliko povreda koje su zahvaljujući pratnji medicinskog tima uspešno sanirani. Raspoloženje je na zavidnom nivou, atmosfera je vrhunska, održavamo tempo hoda i trebalo bi da u Rači budemo oko 20h. Građani su se maksimalno potrudili da imamo ugođaj, organizovali su i hranu, piće i doprineli svi koliko su bili u mogućnosti. Imali smo posluženje na svakoj pauzi do sada, čak i u manjim zaseocima. Ovim putem bih se zahvalila svima koji su se potrudili i pokazali da su uz nas", kaže ona.
Danas su studenti krenuli peške iz Kragujevca, a biciklisti su krenuli iz Niša.
Novinarka Nikolina Bonić
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.insajder.net.