Tramp se predao u Džordžiji, posle 20 minuta pušten na slobodu (FOTO)

Bivši predsednik SAD Donald Tramp predao se nadležnima u zatvoru u Džordžiji, gde je priveden i zaveden u policijsku evidenciju po optužnici da je planirao da "prekroji“ volju birača u toj saveznoj državi na predsedničkim izborima 2020, na kojima je izgubio od aktuelnog predsednika Džoa Bajdena.

Policijska fotografija Donalda Trampa Foto: Tanjug/Fulton County Sheriff’s Office via AP

Tramp, koji je zaveden kao zatvorenik broj P01135809, je posle 20 minuta provedenih u zatvoru pušten na slobodu uz kauciju, prenosi agencija Rojters pozivajući se na podatke zatvora okruga Fulton.  

Tokom procedure ušao je u istoriju kao prvi bivši američki predsednik koji se našao na policijskoj fotografiji. U prethodna tri slučaja nije fotografisan, prenosi Glas Amerike.

Njegovi advokati i tužioci već su pristali na kauciju od 200.000 dolara, zajedno sa uslovima koji uključuju zabranu bivšem predsedniku da zastrašuje ostale optužene, svedoke ili žrtve, pa i na društvenim mrežama.

Inače, Tramp se oglasio na mreži X (bivši Tviter) prvi put nakon više od dve godine. Uz komentare "Mešanje u izbore" i " Nema predaje!" postavio je fotografiju iz zatvora u Atlanti.

Donald Tramp, aerodrom, Atlanta
Donald Tramp se obraća novinarima na aerodromu u Atlanti Foto: Tanjug/AP Photo/Alex Brandon

Tramp je u obraćanju novinarima na aerodromu u Atlanti, uoči povratka u svoj golf klub u Nju Džersiju, ponovio da su optužbe politički motivisane. 

"Ono što se dogodilo ovde je izvrtanje pravde. Nisam uradio ništa pogrešno i svi to znaju...Imamo svako pravo da osporavamo izbore za koje mislimo da su nepošteni", poručio je Tramp i ustvrdio da su optužnice protiv njega mešanje u izbore.

Donald Tramp, Džordžija, pristalice, podrška, zatvor
Pristalice Donalda Trampa ispred zatvora u Džordžiji Foto: Tanjug/AP Photo/Brynn Anderson

Ispred okružnog zatvora u Atlanti bile su se okupile desetine Trampovih pristalica, među kojima je bila i članica Predstavničkog doma iz Džordžije Mardžori Tejlor Grin.

Prethodno se u četvrtak predao njegov bivši šef kabineta Mark Medouz, koji je takođe optužen u istom slučaju.

Izvor: Tanjug, Beta

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.insajder.net.