I iz Novog Sada pešice na skup u Beogradu: Podrška predsedniku i studentima koji žele da uče
Grupa ljudi iz Novog Sada krenula je jutros ka Beogradu, kako bi pružili podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću na skupu zakazanom za subotu, prenosi Tanjug. Kako se navodi, među njima su studenti i mladi, a nakon pauze u Sremskim Karlovcima nastavljaju dalje.

Jedan od studenata koji pešači Ðorđe Radonić rekao je Tanjugu da žele da pruže podršku kolegama studentima u borbi da se što pre vrate na fakultete i redovnom obrazovanju, dok za to još ima vremena.
“Atmosfera među studentima je odlična i nadam se da će tako do kraja ovog puta i ostati", rekao je Radonić.
Pred njima je put od 90 kilometara, krenuli su iz jutros kampusa, a prva stanica su bili Sremski Karlovci.

Tanjug prenosi da su se na ovaj korak odlučili po ugledu na Srbe sa Kosova i Metohije koji su u nedelju krenuli pešice ka Beogradu, a danas napreduju ka Preljini.
Na pitanje koji je cilj i poruka koja se šalje ovakvom akcijom, odgovorili su da idu peške za Beograd da pruže podršku predsedniku Srbije.
Predstavnici vlasti pozvali su danas na miting u Beogradu i poručili: odbranićemo ono što nam je najsvetije.
Izvor: Tanjug, Insajder