Ruska vojska skupocenim raketama Iskander gađala ukrajinske makete aviona
Komandant ukrajinskih vazdušnih snaga u subotu 6. jula je izjavio da su njegove snage prevarile rusku vojsku i navele je da upotrebi projektile protiv maketa vešto napravljenih da izgledaju kao vojni ciljevi.

Komandant Mikola Oleščuk napisao je na Telegramu da su makete predstavljale avion lovac i raketnu bateriju zemlja-vazduh, preneo je Rojters.
One su postavljene na aerodromu u blizini Krivog Roga i okolini crnomorske luke Odesa.
Uz objavu na Telegramu postavljen je i video koji je načinio, kako je navedeno, ruski izviđački dron, a na kojem se vidi kako ruske rakete Iskander gađaju makete.
“Pripadnici vazdušnih snaga sproveli su mere pasivne odbrane. Hvala svima koji su pomogli da se naprave ove vrhunske replike aviona i sistema SAM”, napisao je Oleščuk i dodao da neprijatelj sada ima manje raketa Iskander a u pripremi su i nove makete.
Izvor: Tanjug