Ispred Vlade opozicija najavila "blokadu upozorenja": Razgovaraćemo na Gazeli
Predstavnici opozicije pozvali su danas ispred Vlade Srbije da im se sutra u 18 časova pridruže „svi građani, organizacije i udruženja“ na protestu kojim će da blokiraju i Gazelu, a za koji su najavili da je samo „blokada upozorenja“ ukoliko se ne ispune zahtevi.

„Sutra u 18 sati ispred Skupštine pozvali smo sve građane, sve organizacije, udruženja da dođu ispred Narodne skupštine gde ćemo se nakon okupljanja uputiti ka Gazeli. Plan je da na dva sata blokiramo Gazelu kao prvi znak upozorenja sve do ispunjenja zahteva“ , poručio je okupljenima Aleksandar Jovanović Ćuta, poslanik koalicije Moramo-Zajedno.
Oni su pozvali i one građane koji ne mogu da dođu u Beograd da blokiraju ulice i trgove svojih gradova.

„Srbija mora da stane sve dok se ovi zahtevi ne ispune. Sutra je protest blokada upozorenja, nakon toga pozvaćemo na ponovne blokade, samo što će one biti duže“, rekao je Jovanović.
Obraćanje opozicije počelo je govorom Jovanovića koji je ponovio zahteve opozicije, između ostalog, smenu ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i šefa BIA Aleksandra Vulina.
„Tražimo od Bratislava Gašića, od Aleksandra Vulina da urade ono jedino što mogu da urade a to je da se momentalno sklone sa svojih funkcija u ime svih ovih mojih kolega iza mene poručujem im da je bolje da to urade sami nego da ih narod menja na ulici“, rekao je Jovanović.
Ovaj zahtev su predali na pisarnici Vlade Srbije.
Takođe, oni zahtevaju da znaju zašto predsednik Narodne skupštine Vladimir Orlić nije hteo da primi poslanike i razgovara sa njima o zahtevu da se održi sednica Skupštine Srbije na kojoj bi se, kako su ranije najavili, razgovaralo o odgovornosti i bezbednosnoj situaciji u zemlji.
Zbog toga, kako kažu, ukoliko predstavnici vlasti ne žele da razgovaraju u Skupštini, razgovaraće na Gazeli sutra, poručio je Aleksandar Jovanović Ćuta.

Oni su ponovili svoje zahteve od ponedeljka kada su tražili da se rukovodstvo REM-a smeni, kao i da se oduzmu nacionalne frekvencije TV Pink i TV Happy zbog kršenja zakona kako bi se, kako kažu, „zaustavilo trovanje“.
Konferenciji su prisustvovali, između ostalih, poslanici Radomir Lazović, Srđan Milivojević, Marinika Tepić, Dragana Rakić, Đorđe Pavićević, Nebojša Zelenović i Janko Veselinović i Biljana Đorđević.
Izvor: Insajder
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.insajder.net.