Ministarstvo: Majka Ane Volš potpisala zahtev za dobijanje izveštaja o nestanku ćerke
Milanka Ljubičić, majka Beograđanke Ane Volš za čije je ubistvo u SAD optužen njen suprug, potpisala je danas zahtev za pribavljanje zvaničinog izveštaja o nestanku njene ćerke u SAD i svih potrebnih dokumenata u vezi stimslučajem, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Kako je navedeno, Ministarstvo je po hitnom postupku taj zahtev uputilo Generalnom konzulatu Srbije u Njujorku na dalje postupanje, odnosno pribavljanje potrebnih izveštaja i podataka o predmetnom slučaju od nadležnih organa SAD.
U Ministarstvu spoljnih poslova prethodnoje obavljen razgovor sa Milankom Ljubičić, koja je upoznata sa procedurama koje se sprovode u slučajevima nestanka i slučajevima sa smrtnim ishodom državljana Srbije u inostranstvu, kao i o nadležnostima Ministarstva spoljnih poslova u vezi s tim.
Ukazano je da se Ministarstvu spoljnih poslova, kao ni diplomatsko-konzularnim predstavništvima Srbije u SAD povodom ovog slučaja nisu obraćali američki organi, s obzirom na to da je Ana Volš američka državljanka, kao i da nije bilo zahteva članova Anine porodice za postupanje Ministarstva prema američkim organima. Ističe se da Ministarstvo ostaje na raspolaganju porodici svaku vrstu pomoći u predmetnom slučaju u okvirima svojih nadležnosti.
Brajan je zatvoren pošto je 8. januara optužen da je obmanuo policiju u istrazi, dajući iskaz o svom kretanju u danima posle Aninog nestanka.
Tužilac: Brajan Volš je ubio Anu Volš
Slučaj nestanka Ane Volš od danas je, zvanično, slučaj ubistva za koje je optužen njen suprug Brajan Volš s kojim ima troje dece. Pred Sudom u Kvinsu, tužilac je rekao da se veruje da je on ubio i raskomadao telo svoje supruge! Brajan Volš je potvrdio da je razumeo optužnicu, ali na pitanja nije odgovarao. Njegovo sledeće pojavljivanje pred Sudom zakazano je za 9. februar; ostaje u pritvoru, bez mogućnosti kaucije. Nestanak 39-ogodišnje Ane Volš, kojoj se gubi trag prvog dana Nove godine, prijavljen je 4. januara.
Brajan Volš prethodno je bio uhapšen zbog obmanjivanja i ometanja istrage
Devet dana otkako se 39-ogodišnjoj Beograđanki Ani Volš gubi trag u Americi, u Norfolku je saslušan njen suprug, Brajan Volš. Nož sa tragovima krvi pronađen je u podrumu njihove kuće, a tužioci saopštavaju da je Brajan potrošio oko 400 dolara na sredstva za čišćenje posle njenog nestanka, kao i da je Anin telefon lociran kod kuće 2. januara, dan nakon što je navodno krenula na put u Vašington. Sud je Brajanu Volšu odredio kauciju od 500 hiljada dolara.
Nestanak Ane Volš istovremeno su prijavili i njen muž i njen poslodavac, 4. januara, odnosno tri dana nakon što je, navodno, poslednji put viđena.
Izvor: Tanjug, Insajder