Viši sud: Zabrana napuštanja stana menadžerki u "Železnicama Srbije" i pritvor za dvoje članova Tehničke komisije

Viši sud u Beogradu saopštio je danas da je Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije tog suda donelo rešenje kojim se određuje pritvor do 30 dana za dve osobe uhapšene u ponedeljak u vezi sa padom nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, dok je za ostale tri određena zabrana napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora.

Železnička stanica u Novom Sadu, foto: Srđan Ilić

Kako se navodi u saopštenju, sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu – Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije je dana 26.02.2025. godine doneo rešenje kojim je  prema okrivljenima M.S. i B.K. odredio pritvor, a koji im po tom rešenju može trajati najduže 30 dana.

“Pritvor je prema okrivljenima M.S i B.K. određen usled postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo”, dodaje se u saopštenju. 

U saopštenju se dodaje da je prema okrivljenima J.V., M.N.J. i S.K, određena mera zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora, kojom im je zabranjeno da bez odobrenja suda napuste stan u kojem borave.

 “Mera zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora prema okrivljenima J.V., M.N.J. i S.K određena je usled postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će okrivljeni u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo”, ističe se u saopštenju Višeg suda.

 Kako se navodi, okrivljenima M.S., B.K., J.V. i M.N.J. na teret se stavlja izvršenje krivičnog dela Nesavestan rad u službi i izvršenje krivičnog dela Teško delo protiv opšte sigurnosti, a okrivljenoj S.K. na teret se stavlja izvršenje krivičnog dela Zloupotreba službenog položaja i izvršenje krivičnog dela Teško delo protiv opšte sigurnosti. 

Podsećamo da su pripadnici UKP-a u ponedeljak 24. februara uhapsili  menadžerku u "Železnicama Srbije" sa sedištem u Beogradu u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra 2024. kada je poginulo 15 ljudi, a dvoje teško povređeno. U nastavku akcije uhapšeno je i nekoliko članova tehničke komisije za pregled radova na Železničkoj stanici.

Izvor: Insajder